Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nowe zapowiedzi rządu, aresztowanie polityków PO i problemy z unijnymi pieniędzmi w audycji My Wy Oni

Fot. A. Podbielska

Nowe zapowiedzi rządu, aresztowania polityków PO i – ponownie – problemy z unijnymi pieniędzmi na Warmii i Mazurach. To tematy audycji My Wy Oni.

Gośćmi Andrzeja Piedziewicza byli przedstawiciele partii politycznych reprezentowanych w polskim Sejmie.

  • Małgorzata Gołębicka – Polskie Stronnictwo Ludowe
  • Izabela Smolińska-Letza – Nowoczesna
  • Henryk Falkowski – Kukiz 15
  • Marcin Kuchciński – Platforma Obywatelska
  • Dariusz Rudnik – Prawo i Sprawiedliwość

Konwencja Prawa i Sprawiedliwości
W sobotę odbyła się konwencja Prawa i Sprawiedliwości, podczas której zapowiedziano – np. – obniżki podatku CIT i składek ZUS dla mniejszych firm, emerytury dla kobiet, które urodziły czwórkę dzieci i nie pracowały, likwidację barier architektonicznych utrudniających życie seniorom i niepełnosprawnym, duży fundusz modernizacji dróg lokalnych, czy 300-złotowe wyprawki dla uczniów na początek każdego roku szkolnego. Mocne uderzenie przed wyborami samorządowymi, opozycja ma jak to przebić? Pytał prowadzący audycję.

Aresztowania polityków Platformy Obywatelskiej
Tymczasowy areszt dla posła Platformy Obywatelskiej Stanisława Gawłowskiego. Usłyszał 5 zarzutów, w tym 3 korupcyjne. Sprawa dotyczy lat, gdy był wiceministrem środowiska w rządzie PO-PSL. Miał przyjąć łapówkę od biznesmena, który w zamian oczekiwał przychylności przy realizacji inwestycji w województwie zachodniopomorskim. Śledztwo dotyczy zaś nieprawidłowości przy realizacji ponad 100 inwestycji melioracyjnych. Przypomnijmy, niedawno zatrzymano byłego wiceministra finansów w rządzie PO-PSL Jacka Kapicę – tam chodzi o tzw. aferę hazardową. Trudne czasy dla polityków PO.

Wykorzystanie unijnych pieniędzy na Warmii i Mazurach
Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju znów krytykuje Urząd Marszałkowski w Olsztynie. Znów chodzi o stopień wykorzystania pieniędzy z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2014-2020. Za mało umów, za mało płatności, a to może grozić utratą części pieniędzy – tak twierdzi ministerstwo. Uzasadnione obawy?
Posłuchaj audycji My Wy Oni

00:00 / 00:00

Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Oddali cześć policjantom zamordowanym przez NKWD w 1940 roku

Na terenie Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie odbył się uroczysty Apel Pamięci, poświęcony policjantom zamordowanym przez NKWD w 1940 roku. Po  apelu i  salwie honorowej  pod...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV