Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Michał Wypij: To ogromna szansa na wsparcie budownictwa

Fot. D. Grzymska

Za chwilę wejdą w życie nowe przepisy dotyczące prawa budowlanego – poinformował na konferencji prasowej w Olsztynie warmińsko-mazurski poseł Zjednoczonej Prawicy, Michał Wypij.

Wtedy pojawi się ogromna szansa na wsparcie budownictwa społecznego – przyznał obecny na konferencji Paweł Kossakowski, doradca Krajowego Zasobu Nieruchomości. Poinformował, że do tej instytucji zgłosiło się 30 samorządów, z którymi prowadzone są rozmowy.

Ten pakiet okołomieszkaniowy to nie tylko budownictwo społeczne. Samorządy będą mogły korzystać również z propozycji na budownictwo socjalne i komunalne

– dodał Paweł Krassowski.

00:00 / 00:00

Zdaniem posła Michała Wypija ustawy budowlane stworzą samorządom możliwość budowania tanich mieszkań. Zwrócił się z apelem i pismem do prezydenta Piotra Grzymowicza o zainteresowanie się tematem, deklarując wszelką pomoc przy złożeniu wniosku do Banku Gospodarstwa Krajowego. Może to dotyczyć m.in. realizacji 5 budynków socjalnych przy ul. Towarowej, jakie ma w planach miasto.

00:00 / 00:00

Poseł Wypij zaapelował do prezydenta Grzymowicza, by wykorzystał narzędzia, które oferuje rząd, aby realizować interes mieszkańców Olsztyna. Obecnie pakiet ustaw budowlanych trafił z Sejmu do Senatu.

W tarczy 6.0 dotyczącej przedsiębiorców, którzy ucierpieli na skutek obostrzeń spowodowanych pandemią, uwzględniono pomoc dla organizatorów turystyki

– poinformował podczas konferencji Michał Wypij

00:00 / 00:00

Poseł dodał, że w tarczy 6.0 zostało uwzględnione także wsparcie przewoźników, który tydzień temu protestowali m.in. na ulicach Olsztyna.

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w samorząd, Michał Wypij, przepisy
Samorządy wspierają osoby niepełnosprawne w czasie pandemii. PFRON zwiększa wysokość refundacji

Do 100 tysięcy złotych mogą uzyskać z PFRON-u samorządy, które wspierają osoby niepełnosprawne w czasie pandemii. Dzięki rozszerzeniu programu, refundacja projektów może wynieść nawet 100 procent...

Zamknij
RadioOlsztynTV