Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nowe obowiązki przedsiębiorców. Chodzi o profil na PUE ZUS

fot. Przemysław Getka

– Do końca grudnia każdy płatnik ZUS powinien założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych – przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Teraz profil na PUE ZUS muszą mieć przedsiębiorcy, którzy rozliczają składki za więcej niż 5 osób.

Od nowego roku ten obowiązek będą mieć wszyscy przedsiębiorcy – również właściciele małych firm, którzy zatrudniają mniej niż 5 pracowników, a także ci, którzy nie zatrudniają nikogo i płacą składki tylko za siebie.

Obecnie na PUE ZUS profil ma ponad 10,6 mln użytkowników. Już teraz ponad 89 proc. osób prowadzących własną działalność i ponad 87 proc. firm rozliczających składki od 1 do 5 osób ma profil na PUE ZUS z rolą płatnika.

PUE ZUS umożliwia załatwienie większości spraw związanych z ubezpieczeniami społecznymi w dowolnym miejscu i czasie. Przedsiębiorcy mogą składać wnioski do ZUS i korzystać z bezpłatnej aplikacji ePłatnik przeznaczonej do obsługi dokumentów ubezpieczeniowych.

Posłuchaj relacji Joanny Golon

00:00 / 00:00

Autor: J. Golon
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Olecko zmodernizuje miejskie oświetlenie. Będzie taniej i bezpieczniej

W Olecku będzie taniej i bezpieczniej. Rusza oświetleniowa inwestycja, która wpłynie na bezpieczeństwo mieszkańców i oszczędności w budżecie. Samorząd modernizuje oświetlenie uliczne. Znikną stare żarówki i...

Zamknij
RadioOlsztynTV