Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nowa studnia w gminie Dźwierzuty. To rozwiąże problem braku wody?

Mieszkańcy gminy Dźwierzuty, którzy latem mieli problem z dostępem do wody, odetchną z ulgą.

W piątek (30.09) kończą się prace nad dokumentacją projektową nowego odwiertu i studni w miejscowości Orzyny. Jak mówi zastępca wójta Barbara Trusewicz, prace budowlane rozpoczną się w najbliższych tygodniach.

Mamy nadzieję, że nasze działania rozwiążą problem braku wody raz na zawsze. Nie braliśmy pod uwagę tego, że pandemia wprowadzi takie zamieszanie na rynku nieruchomości i tak wiele osób przeniesie się na nasze wiejskie tereny. Utworzył się tu tzw. drugi dom dla osób, które w czasie pandemii mieszkały tu cały rok.

00:00 / 00:00

Z tego też powodu w kilku miejscowościach zasilanych wodą ze stacji w Orzynach latem brakowało wody. Jak dodała zastępca wójta Dźwierzut, sytuację poprawi także odłączenie od gminnej sieci miejscowości Marksewo. Ta położona jest już na terenie sąsiedniej gminy Szczytno. Jej władze zadeklarowały podłączenie mieszkańców do własnej sieci.

Autor: L. Tekielski
Redakcja: A. Niebojewska

Problemy z wodą w Dźwierzutach. „Musimy zmniejszać ilość dostarczanej wody”

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w studia, Dźwierzuty
Problemy z wodą w Dźwierzutach. „Musimy zmniejszać ilość dostarczanej wody”

Mieszkańcy kilku mazurskich wiosek mają reglamentowany dostęp do wody. Chodzi o Nowe Kiejkuty, Orzyny, Miętkie, Jeleniewo i Marksewo. Skąd biorą się problemy z wodą? Wspomniane miejscowości...

Zamknij
RadioOlsztynTV