Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -4 °C pogoda dziś
JUTRO: -3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nowa metoda oszustów. Ofiarą padła mieszkanka Pisza

Policjanci ostrzegają przed nowym sposobem oszustwa na popularnym portalu sprzedażowym. Pieniądze straciła mieszkanka Pisza.

– Kobieta chciała przez internet sprzedać sweter – wyjaśniła oficer prasowy piskiej policji nadkom. Anna Szypczyńska.

Na zainstalowanej aplikacji otrzymała informację, że ktoś kupił wystawiony przez nią przedmiot. Następnie automatycznie otworzył się czat, który przesyłał sprzedającej informacje co ma dalej robić, by sfinalizować transakcję. Kobieta najpierw miała wpisać dwa kody, które otrzymała w formie wiadomości sms. Po ich wpisaniu dostała informację, że ktoś próbuje aktywować aplikację mobilną na nowym urządzeniu. Zaniepokojona sprzedająca natychmiast zadzwoniła do swojego banku, bo wydało się jej to dość podejrzane.

00:00 / 00:00

Niestety, pracownik banku powiedział, że ktoś zalogował się na jej konto bankowe i wypłacił prawie 2000 złotych przy pomocy kodów BLIK.

Co ważne, mieszkanka Pisza w trakcie wszystkich czynności nie logowała się do swojego banku, a mimo to straciła pieniądze.

Policjanci szukają oszustów i apelują, by przestrzegać krewnych i znajomych przed ich metodami działania. Za oszustwo grozi do 8 lat więzienia.

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kobieta, Pisz, oszustwo
Chciał zyskać na giełdzie, stracił 25 tysięcy złotych

Ponad 25 tysięcy złotych stracił 70-latek z Olsztyna, który chciał zarobić na internetowej giełdzie. Zgłosił się za pośrednictwem portalu i przydzielono mu wirtualnego doradcę. Przekazał swoje...

Zamknij
RadioOlsztynTV