Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nowa droga do basenu w Braniewie

Przebudowa ulicy Łąkowej, fot. Izabela Demkowicz

Po wakacjach mieszkańcy Braniewa i odwiedzający miasto goście, będą mogli dojechać do basenu miejskiego nową drogą. Trwa właśnie przebudowa ulicy Łąkowej.

Do tej pory żwirowa i dziurawa ulica Łąkowa nie była dobrą wizytówką miasta. Co najgorsze – prowadzi do nowoczesnego kompleksu basenowego.

Do remontu Łąkowej i przylegającej do niej Botanicznej oraz Skweru Sybiraków przymierzano się już wielokrotnie. Najpierw projektant, który wygrał przetarg na opracowanie remontu, nie wywiązał się ze swojego zadania. Póżniej, gdy już był projekt, kilkakrotnie unieważniano przetarg na wykonawstwo, bo każda ze złożonych ofert była zbyt droga jak na skromny budżet Braniewa.

Ostatecznie udało się wyłonić konsorcjum wykonawców z Braniewa, które podjęło się prac za niespełna 400 tysięcy złotych. Jedna z firm zajmie się przygotowaniem nawierzchni, druga położy kostkę brukową i kamienną na drodze i chodnikach dla pieszych.

W budżecie miasta nie ma na razie pieniędzy na remont ulicy Botanicznej i Skweru Sybiraków. Być może uda się je pozyskać z tzw. schetynówek. Natomiast remont ulicy Łąkowej powinien zakończyć się pod koniec sierpnia. (wandrea/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w budowa, remont, Braniewo, ulica
Pijani bracia rowerzyści

Policjanci z braniewskiej drogówki zatrzymali dwóch pijanych rowerzystów. Okazało się, że byli to bracia. Starszy z nich, po wyjściu z komendy, zaczął kląć i śmiecić na...

Zamknij
RadioOlsztynTV