Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 32 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nocowanie w lesie coraz popularniejsze. „Ludzie szukają kontaktu z przyrodą”

Namiot w lesie. Fot. pixabay.com

Las jest dobry na wszystko. To tu można schować się przed palącym słońcem, a także wypocząć na łonie natury. Może by tak pójść o krok dalej i zostać w lesie na noc?

Program „Zanocuj w lesie” wystartował w maju 2021 roku. Jak zauważają leśnicy, z tej formy wypoczynku korzysta coraz więcej osób.

Przyjeżdżają do nas turyści z dużych miast i szukają kontaktu z przyrodą

– mówił Antoni Czyż z Nadleśnictwa Zaporowo.

Nadleśnictwo to udostępnia trzy obszary do nocowania – w okolicach Fromborka, Wilanowa i Rosin. Program realizowany jest przez wszystkie nadleśnictwa należące do Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie. Łącznie są to 32 jednostki – zaznaczył Adam Pietrzak, rzecznik prasowy RDLP w Olsztynie.

Obszary objęte programem „Zanocuj w lesie” znajdziemy na mapach dostępnych w nadleśnictwach lub na stronach internetowych: Bank Danych o Lasach oraz Czas w las

– podkreślił.

Aby zanocować wśród drzew nie trzeba się zgłaszać do nadleśnictwa. Wyjątkiem są grupy powyżej 9 osób lub chęć zostania w lesie dłużej niż dwie noce. Wtedy o swoim pobycie należy powiadomić leśników.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w las, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie, nocowanie w lesie
Baner ma moc. Las przestał być śmietnikiem

Zawisł na odwrocie znaku drogowego przy trasie prowadzącej od DW598 do Nowej Wsi i okoliczny las przestał być śmietnikiem. Baner, na którym widać sarnę i jelenia...

Zamknij
RadioOlsztynTV