Dyżurny komendy wojewódzkiej państwowej straży pożarnej w Olsztynie przekazał, że do pożaru doszło w części rekreacyjnej obiektu – znajdowały się tam m.in. basen i sauna. Część mieszkalna hotelu pozostała nienaruszona. Przyczyny wybuchu ognia ustala policja.
O godzinie 21:26 na stanowisko kierowania komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie wpłynęło zgłoszenie o pożarze sauny w części basenowej w jednym z hoteli przy ulicy Bałtyckiej w Olsztynie. Pożar udało się szybko ugasić, dlatego częściowemu zniszczeniu uległo tylko pomieszczenie sauny. Z budynku ewakuowano łącznie 17 osób. Nikt nie został poszkodowany
– powiedział st. kpt. Jakub Wiecierzycki z olsztyńskiej straży pożarnej.
Hotel opublikował w mediach społecznościowym oświadczenie, w którym napisał, że „cała strefa SPA pozostaje zamknięta do odwołania. Hotel, restauracja oraz atrakcje zewnętrzne funkcjonują nieprzerwanie i są w pełni dostępne”.
Posłuchaj wypowiedzi
Autor: J. Golon za PAP
Redakcja: P. Jaguszewski
























