Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Noc w lesie. W powiatach graniczących z obwodem kaliningradzkim trzeba to zgłosić straży granicznej

Namiot w lesie. Fot. pixabay.com

W lasach nadleśnictwa Zaporowo w powiecie braniewskim można nocować. Dzięki programowi pilotażowemu Lasów Państwowych „Zanocuj w lesie” miłośnicy aktywności związanych z przebywaniem w lesie, jak bushcraft czy survival, będą mogli zatrzymać się na nocleg w wyznaczonym do tego miejscu.

Nadleśnictwo Zaporowo udostępnia do nocowania las w trzech miejscach. – Zanocować można w okolicach Fromborka, Wilanowa i Rosin – mówi Stanisław Warpechowski nadleśniczy nadleśnictwa Zaporowo.

Warto zadbać także o swoje bezpieczeństwo i sprawdzić przed wyjściem do lasu czy w tym samym czasie i miejscu nie jest planowane polowanie lub czy nie trwają prace leśne. Nadleśnictwo Zaporowo jest położone w strefie nadgranicznej, dlatego należy zachować na tym terenie szczególna ostrożność, by przypadkiem nie przekroczyć granicy.

Z uwagi na bliskość granicy z Obwodem Kaliningradzkim, nocowanie w lesie należy zgłosić do Nadleśnictwa Zaporowo oraz do straży granicznej.

 

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w las, noc, powiat braniewski, survival, bushcraft
W lasach obowiązuje najwyższy stopień zagrożenia pożarowego

Prawie w całym województwie warmińsko-mazurskim obowiązuje najwyższy trzeci stopień zagrożenia pożarowego. Oznacza to, że wilgotność ściółki w poszyciu spada poniżej 10 procent. To ogromne zagrożenie pożarowe,...

Zamknij
RadioOlsztynTV