Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„No to che”. Uznany polski zespół wystąpił przed olsztyńską publicznością

Fot. A. Skrago

„Drogie Panie, Drodzy Panowie! Dryń, dryń! Dojeżdżamy na pętlę. To była kapitalna przygoda. Przygoda naszego życia. Po ponad 20 latach grania i wielu niezapomnianych chwilach spędzonych razem z Wami zawieszamy działalność Zespołu” – napisali członkowie Lao Che na Facebooku 13 listopada.

Jednocześnie zaprosili na pożegnalną trasę koncertową „No to che”, która potrwa do końca kwietnia, a pierwszy koncert miał odbyć się właśnie w Olsztynie. Wprawdzie Chojnice jednak ubiegły Olsztyn, ale fani tłumnie stawili się na wezwanie – dodajmy, że bilety na koncert w Olsztynie wyprzedały się zaraz po ogłoszeniu trasy, już w listopadzie.

Podczas koncertu w olsztyńskim Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych zabrzmiały te dobrze znane i stare, jak i najświeższe hity, ale też utwory, które część publiczności pewnie usłyszała po raz pierwszy. Nawet te najbardziej kultowe „Do syna Józefa Cieślaka” czy „Prąd stały/Prąd zmienny” publiczność usłyszała w nowych aranżacjach, bardzo zaskakujących, a przede wszystkim każącym wątpić w to, że mamy do czynienia z zespołem, który kończy swoją działalność.

Radość grania, chęć ciągłego zaskakiwania na scenie siebie i publiczności, szukanie nowych brzmień – to wszystko pozwala mieć nadzieję, że może jednak pożegnanie nie jest na zawsze. Poza tym, nie zagrali „Życie jest jak tramwaj” – a słowa pożegnania wyraźnie nawiązywały właśnie do tego utworu…

„Do zobaczenia Warmia! Albo nie” – takimi słowami Spięty pożegnał olsztyńską publiczność.

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w koncert, Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych
Arie operetkowe Straussa na koncercie noworocznym w Lidzbarku Warmińskim

Arie operetkowe Johanna Straussa i Ferenca Lehara, nastrojowe pieśni Johna Dowlanda i słynne pieśni polskich kompozytorów – te utwory będzie można usłyszeć podczas Koncertu Noworocznego w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV