Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Niski poziom naukowy i „przyzakładowa zawodówka”? WSPol w Szczytnie o zarzutach byłego wykładowcy: „to skandaliczne zachowanie”

WSPol w Szczytnie, fot. wspol.edu.pl

Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie skieruje do prokuratury sprawę pisma zamieszczonego w Internecie przez wykładowcę tej szkoły, w którym tłumaczy powody odejścia na wcześniejszą emeryturę, po zaledwie 15-letnim stażu służby, w tym siedmiu latach pracy na WSPol.

Podoficer z tytułem doktora w piśmie adresowanym do komendanta-rektora zarzuca m.in. niski poziom naukowy szkoły i nazywa ją „przyzakładową zawodówką”, twierdzi, że rektor pogorszył stan finansów uczelni i porównał go do bohaterów komedii „Głupi i głupszy”.

Oceniamy to jako skandaliczne zachowanie, zarówno jeśli chodzi o fałszywą treść zawartą w tym tekście jak i postawę funkcjonariusza. W związku z tym WSPol w Szczytnie skieruje sprawę do prokuratury o zbadanie treści pod kątem znieważenia i zniesławienia funkcjonariusza publicznego. Po drugie komendant-rektor szczycieńskiej placówki rozważa skierowanie sprawy do sądu w kwestii ochrony swoich dóbr osobistych, chce domagać się kwoty 50 tysięcy złotych na cel charytatywny.

– poinformował podinsp. Marcin Piotrowski, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

00:00 / 00:00

Rzecznik dodał, iż funkcjonariusz już wcześniej miał postępowania dyscyplinarne, które zakończyły się dla niego niekorzystnie i obecnie też takie postępowanie jest w toku.

 

Autor: A. Socha
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, prokuratura, oskarżenia, wykładowca, Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie, postępowanie dyscyplinarne, Marcin Piotrowski
W sądzie jest już akt oskarżenia wobec mężczyzny, który groził prezydentowi Olsztyna. 23-latek na proces czeka w areszcie

Do Sądu Rejonowego w Olsztynie wpłynął akt oskarżenia przeciwko Sergiuszowi P. podejrzanemu między innymi o publiczne nawoływanie do zabójstwa i groźby karalne wobec prezydenta Olsztyna. 23-letni...

Zamknij
RadioOlsztynTV