Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Niezwyciężona Joanna Jędrzejczyk. Nad ranem w Dallas olsztynianka pokonała Jessicę Andrade i obroniła tytułu mistrzyni MMA w wadze słomkowej

Mistrzyni MMA organizacji UFC Joanna Jędrzejczyk

Mistrzyni MMA organizacji UFC Joanna Jędrzejczyk po raz kolejny broniła pasa w wadze słomkowej. Jej rywalką była 25-letnia Brazylijka Jessica Andrade. Obie zaprezentowały się na gali w Dallas, w tym samym miejscu, gdzie 26 miesięcy temu Jędrzejczyk zdobyła tytuł.

Podczas spotkania Joanna Jędrzejczyk wypunktowała Jessicę Andrade i decyzją sędziów zwyciężyła jednogłośnie stosunkiem głosów: 50-45, 50-45, 50-44.  Statystycy wyliczyli, że triumfatorka wyprowadziła aż 215 ciosów. Olsztynianka po raz piąty obroniła pas mistrzyni wagi słomkowej. Dla Joanny była to 14 walka w zawodowej karierze w MMA i 8 w najbardziej prestiżowej organizacji UFC.

Pochodząca z Parany rywalka Jędrzejczyk Jessica Andrade legitymuje się bilansem 16-5 (7-3 w UFC). Jest doskonale znana Jędrzejczyk, bowiem kilka lat temu obie miały tego samego menadżera.

29-letnia zawodniczka z Olsztyna zadebiutowała 26 lipca 2014 na gali w San Francisco, gdzie okazała się lepsza od Brazylijki Juliany Limy. Pięć miesięcy później w Phoenix odniosła zwycięstwo nad kolejną reprezentantką Kraju Kawy Claudią Gadelhą. W marcu 2015 otrzymała szansę walki o pas w wadze słomkowej, gdzie jej przeciwniczką była Amerykanka Carla Esparza. Starcie, w którym Polka znokautowała rywalkę, odbyło się w hali American Airlines Center w Dallas.

Potem Joanna Jędrzejczyk skutecznie broniła swojego pasa w czerwcu 2015 w Berlinie wygrywając z Amerykanką Jessicą Penne. W listopadzie 2015 w Melbourne nie dała jej rady Kanadyjka Valerie Letourneau. W lipcu 2016 w Las Vegas, po raz drugi, zmierzyła się z Gadelhą i znów wyszła z tego pojedynku zwycięsko. Czwarta obrona pasa miała miejsce w Nowym Jorku, podczas gali UFC 205 w listopadzie ubiegłego roku, gdzie jej rywalką była Karolina Kowalkiewicz. W tej interesującej – szczególnie dla polskich kibiców – walce lepsza okazała się Jędrzejczyk.

Aby realizować swoje marzenia, kilka miesięcy temu olsztynianka przeprowadziła się na Florydę, gdzie trenuje w jednym z najlepszych klubów MMA American Top Team. Ma tam idealne warunki do przygotowań i całą świtę doradców.

Jestem profesjonalistką, która dba o każdy detal. Mam w sztabie dietetyków, masażystów i innych asystentów. To pozwala mi skupić się wyłącznie na treningach. Wymaga tego odniesiony przeze mnie sukces, który także motywuje mnie do codziennego wstania z łóżka, ciężkich treningów i wyrzeczeń.

Joanna Jędrzejczyk chce wyrównać rekord legendarnej Amerykanki Rondy Rousey, która zwyciężyła w sześciu walkach o pas lub jego utrzymanie. Polka planuje łamać kolejne bariery.

W każdej walce pobijam rekordy w liczbie ciosów, kopnięć. W niedalekiej przyszłości chciałabym dołożyć tytuł w wadze muszej i zostać podwójną mistrzynią. Kiedy zakończy się moja kariera chciałabym, aby wymieniano mnie wśród legend. Nie chodzi o noszenie na rękach, o nazywanie ulic moim imieniem, ale w ostatecznym rozrachunku chciałabym znaleźć się w gronie najwybitniejszych sportowców w Polsce.

Mistrzyni MMA organizacji UFC Joanna Jędrzejczyk zmierzy się w Dallas z Jessicą Andrade

Mistrzyni MMA organizacji UFC Joanna Jędrzejczyk zmierzy się z Jessicą Andrade

Olsztynianka Joanna Jędrzejczyk po raz szósty obroniła pas mistrzowski

(PAP/Tomasz Moczerniuk/BSChromy)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sport, Joanna Jędrzejczyk, usa, UFC, Dallas
Warmia Traveland Olsztyn pokazała klasę

To było udane zakończenie sezonu przed własną publicznością zawodników Warmii Traveland Olsztyn. Warmia Olsztyn -  MKS Sierpc 27:23 Szkoleniowiec olsztyńskiej drużyny Giennadij Kamielin był zadowolony z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV