Niewypały pod ściółką
W lasach zarządzanych przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Olsztynie w ostatnich dniach na terenie dwóch nadleśnictw znaleziono niewypały z okresu II wojny światowej.
Odkrywano je przy okazji prac związanych z przygotowywaniem do odnowienia lasu.
-Najwięcej w nadleśnictwie Parciaki – informuje Adam Pietrzak z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie.
W nadleśnictwie Parciaki znaleziono prawie 300 pocisków artyleryjskich i prawie 300 sztuk amunicji strzeleckiej.
Drugi taki przypadek miał miejsce w nadleśnictwie Kudypy pod Olsztynem. Tam znaleziono jeden niewybuch. (ap/bsc)









![Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA] Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2F1000052204.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)


















