Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nieudana ucieczka przed policją. Motocykliści stracili prawo jazdy

Fot: PAP/D. Delmanowicz

Miniony weekend przysporzył pracy policjantom drogówki w Ełku. Funkcjonariusze chcieli zatrzymać do kontroli trzech motocyklistów jeżdżących po mieście.

Dali im sygnał do zatrzymania się, jednak motocykliści zignorowali to polecenie, przyspieszyli i zmusili policjantów do pościgu. Nie reagowali na sygnały świetlne i dźwiękowe dawane przez funkcjonariuszy. Ostatecznie ucieczka im się nie powiodła. Szybko zostali zatrzymani przez patrol dzielnicowych. 25, 28 i 29-latek byli trzeźwi. Nie wskazywali powodów swojej ucieczki przed radiowozem.

Takie zachowania są bardzo niebezpieczne dla wszystkich uczestników ruchu drogowego i skutkują także poważnymi konsekwencjami prawnymi. Od razu na miejscu policjanci zatrzymali wszystkim motocyklistom prawa jazdy. Kodeks karny za przestępstwo niestosowania się do polecenia zatrzymania pojazdu wydanego przez funkcjonariuszy przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności

– powiedziała sierż. szt. Agata Kulikowska de Nałęcz z ełckiej policji.

W ten weekend w Mrągowie doszło do tragicznego wypadku z udziałem motocyklisty. Mężczyzna zginął na obwodnicy miasta uderzając w latarnię.

Autor: J. Golon
Redakcja: K. Ośko

Tragiczny wypadek na Mazurach. Nie żyje motocyklista

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, ucieczka
Śmierć przed domem w Olsztynie. Zatrzymano mężczyznę

W skutek obrażeń zmarł w niedzielę 47-letni mężczyzna, znaleziony przed jednym z domów w Olsztynie. Na miejscu pracuje grupa dochodzeniowo-śledcza. - Policja zatrzymała mężczyznę, mogącego mieć...

Zamknij
RadioOlsztynTV