Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nietypowe dzieła powstają w nietypowych miejscach

Fot. Łukasz Węglewski

Nie muszą ozdabiać ścian galerii, by być sztuką. Dzieła street art czyli sztukę ulicy można podziwiać na całym świecie, także w Olsztynie.

Być może niedługo stolica Warmii i Mazur wzbogaci się o kolejne miejsca takiej twórczości. W środę 1 czerwca rozpocznie się konkurs o nazwie Olsztyn Street Art Garden 2016.

Forma prac jest nieograniczona. Mogą to być tradycyjne graffiti, murale, ale również różnego rodzaju instalacje w przestrzeni miejskiej. W konkursie mogą wziąć udział zarówno osoby pełnoletnie oraz te, które nie ukończyły jeszcze 18 lat, ale mają zgodę opiekunów prawnych. W zgłoszeniu do konkursu trzeba podać m.in. lokalizację pracy, którą organizator musi zaakceptować i wstępny szkic.

Wszystkie zgłoszone do konkursu prace oceni jury, a wyniki zostaną ogłoszone 20 sierpnia. Pula nagród dla najlepszych twórców to w sumie 8 tysięcy złotych i upominki.

 

(kos/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sztuka, Street Art, obraz, malowanie, art
Małgorzata Pieńkowska: Olsztyn jest dla mnie ważny

Małgorzata Pieńkowska - aktorka filmowa i teatralna. Urodziła się we Wrocławiu, ale część swojego życia spędziła w Olsztynie. Uczęszczała tu do SP nr 2 i do...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV