Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nietrafiony prezent co trzeciemu Polakowi potrafi zepsuć święta. Jak tego uniknąć?

prezenty pod choinkę

Wyniki badania „Prezenty zawsze wywołują emocje”, pokazują, że aż 97% Polaków obdarowuje swoich bliskich świątecznymi prezentami, upominki są jednak główny powodem, który może popsuć Boże Narodzenie.

Z badania przeprowadzonego przez serwis Prezentmarzeń, wynika że otrzymanie nietrafionego prezentu dla 31% ankietowanych to główny powód, który może popsuć święta. Zamiast cieszyć się wyjątkowym czasem, źle go znosimy również z powodu stresu związanego z nietrafnością prezentu dla bliskiej osoby (23%) oraz negatywną reakcją obdarowanych osób na upominek (16%). Kolejnym „wyzwalaczem” negatywnych nastrojów jest bieganie za prezentami (11%).

Jak deklarują Polacy jednym z najgorszych pomysłów na świąteczną niespodziankę zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn, są powtarzalne prezenty – 41% ankietowanych nie chce otrzymywać tego samego co roku. Udzielone odpowiedzi potwierdzają starą mądrość, że nie lubimy nudnych i nieciekawych prezentów (26%) oraz tych praktycznych (19%).

Co ciekawe, Polacy przyznają się nawet, że nietrafiony podarunek przekazują dalej i podarowują komuś innemu – jak potwierdziło 29% ankietowanych. Najczęściej jednak niechciany bibelot odstawiamy po prostu na półkę (62%). Rzadko kto sprzedaje nietrafiony upominek –  tylko 7% lub wyrzuca do kosza – 2%.

Polacy najchętniej zastąpiliby tradycyjne upominki  na takie, które pozwolą doświadczyć czegoś nowego i pozostaną na długo w pamięci (37%), które będą niespodzianką (27%) albo po prostu wywołają emocje (19%).

17 % ankietowanych tradycyjne upominki zastąpiłaby prezentami, które mogą sami sobie wybrać, otrzymując na przykład atrakcję do realizacji. Jak zatem wybrać prezent wartościowy?

Unikalny podarunek, z którym mamy pewność, że nikt o takim wcześniej nie pomyślał i sprawi radość. Dobrym pomysłem jest podarowanie komuś prezentu, które pozwoli doświadczyć czegoś nowego, czyli po prostu prezentu w formie emocji. Prezenty w formie przeżyć pozwalają niejednokrotnie spełniać marzenia i realizować pasje, na które bliskie osoby nie mają czasu bądź odwagi się zdecydować. Taki upominek na pewno pozostanie na długo w pamięci

– tłumaczy Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń.

* Badanie „Prezenty zawsze wywołują emocje” w formie ankiety online przeprowadził serwis Prezentmarzeń w grudniu br. na reprezentatywnej grupie 1337 respondentów.

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wojciech Kossakowski: Pani premier ustępuje kandydatowi, który ma zabiegać o rozwój gospodarki

Pani premier Beata Szydło zachowała się jak mąż stanu, mając najwyższe notowania potrafiła przekazać pałeczkę kandydatowi, który będzie dalej prowadził rząd – powiedział gość Porannych Pytań...

Zamknij
RadioOlsztynTV