Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przemytnik recydywista po raz kolejny złapany

Fot. Warmińsko-Mazurska Straż Graniczna

Mieszkaniec powiatu otwockiego po raz trzeci w ciągu kilku tygodni został zatrzymany przez straż graniczną za przewóz i handel nielegalnymi wyrobami tytoniowymi. Wszystko na sumę ponad 120 tys. zł. Teraz składał zeznania w placówce granicznej w Braniewie.

38-letni mieszkaniec powiatu otwockiego w styczniu został zatrzymany w powiecie elbląskim, gdy przewoził prawie 8,5 tys. sztuk „lewych” papierosów oraz 14 kg krajanki tytoniowej.

Kilka tygodni później przywiózł na posesję w powiecie nowodworskim białoruskie papierosy. Wówczas zabezpieczono nielegalne wyroby tytoniowe warte 73 tys. zł. Po złożeniu zeznań został wypuszczony i od razu kupił następną partię papierosów, by odsprzedać je na jednej z posesji w powiecie gdańskim.

Przeszukano również posesję 55-letniego mieszkańca tego powiatu i ujawniono dodatkowo ponad 29 tys. sztuk i 5 kg krajanki tytoniowej. Łącznie zabezpieczono papierosy oraz tytoń o wartości 39 tys. zł.

Posłuchaj relacji Beaty Gajlewskiej

00:00 / 00:00

Obaj mężczyźni za handel nielegalnym towarem odpowiedzą przed sądem.

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Ossa Biskupiec Pomorski autorem sensacji w IV rundzie Wojewódzkiego Pucharu Polski!

Wicelider tabeli A-klasy pokonał 4-ligową (a więc występującą 2 klasy rozgrywkowe wyżej) Zatokę Braniewo 2:0 po trafieniach Rafała Wiśniewskiego w 16. i Michała Piceluka w 38....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV