Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nieprawidłowe przetargi w UWM?

Fot. Łukasz Węglewski

Kontrolerzy Najwyższej Izby Kontroli wykryli nieprawidłowości w przetargach w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Olsztynie.

Chodzi o inwestycje, które placówka realizowała w latach 2012-2014, m.in. w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na informatyzację szpitala, gdzie nie wszystkie zamówione i zakupione urządzenia były potrzebne lecznicy. Prawie 50 tysięcy złotych wydano na skaner klisz RTG, który w ogóle nie był później wykorzystywany w badaniach pacjentów.

Wykryliśmy też inne nieprawidłowości – tłumaczy Piotr Górny – wicedyrektor delegatury NIK w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Wioletta Ustyjańczuk, rzeczniczka prasowa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego tłumaczy, że szpital jest samodzielną jednostką, dlatego UWM nie wydał w tej sprawie oświadczenia.

00:00 / 00:00

Na początku przyszłego tygodnia rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego Ryszard Górecki spotka się z dyrektorem szpitala, Wojciechem Maksymowiczem. Będą omawiać wyniki raportu NIK.

Fot. Łukasz Węglewski

(kpias/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w UWM, nik, przetarg, Najwyższa Izba Kontroli, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski
Kto będzie wywoził śmieci z Elbląga?

Prawdopodobnie elbląska firma komunalna MPO nie będzie wywozić odpadów z miasta, bo zgłosiła najwyższą cenę. Do przetargu ogłoszonego przez Urząd Miasta przystąpiły cztery przedsiębiorstwa. Są to:...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV