Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Niepełnosprawne dzieci z Ukrainy wypoczywają w podolsztyńskiej wsi

Czternaścioro niepełnosprawnych dzieci z Ukrainy wypoczywa w Publicznym Specjalnym Katolickim Ośrodku Edukacyjno-Wychowawczym w Kruzach. Organizatorzy z Akcji Katolickiej zadbali, aby mali uchodźcy czuli się na wakacjach wyjątkowo.

Dzieci przyjechały do Polski z Nowej Wsi w obwodzie tarnopolskim. – Na tym terenie nie toczą się działania wojenne, ale dzieci od początku były wyraźnie zestresowane – mówił na antenie Radia Olsztyn Wojciech Ruciński, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej.

Goście z Ukrainy mają codzienne zajęcia terapeutyczne i plastyczne. Organizatorzy zapewniają im także liczne atrakcje turystyczne.

Zwiedzają Warmię i Mazury. W tym tygodniu odwiedzą Olsztyn oraz popłyną statkiem po Wielkich Jeziorach Mazurskich.  Dzieci są bardzo zadowolone. Nie przeżywają już nawet samolotów, które przelatują nad naszym niebem. Dla nich przelot samolotu w Ukrainie powodował traumatyczne przeżycia

– mówił Ruciński.

Pobyt dzieci z Ukrainy w Kruzach zorganizowała Akcja Katolicka Archidiecezji Warmińskiej.

Autor: D. Grzymska
Redakcja: Ł. Sadlak

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dzieci, wypoczynek, wojna, wieś
Pijany ojciec spał na ławce. Obok siedziały dzieci

Dwaj chłopcy siedzieli na dworcowej ławce, a obok spał ich pijany ojciec. Taki obrazek w olsztyńskiego dworca zainteresował policjantów, którzy patrolowali miasto. Funkcjonariusze obudzili mężczyznę, od...

Zamknij
RadioOlsztynTV