DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro

Niemoc Stomilu. Trener Czubak rezygnuje z prowadzenia Dumy Warmii

Stomil Olsztyn przegrał na własnym boisku z rezerwami ŁKS-u Łódź 0:1. Po spotkaniu w mediach społecznościowych ukazała się informacja o odejściu z klubu trenera Patryka Czubaka.

Porażka jest tym bardziej bolesna, że gospodarze mieli doskonałe szanse do zdobycia co najmniej dwóch bramek w meczu.

W pierwszej połowie olsztynianie stworzyli sobie kilka dogodnych okazji. Już w 15. minucie gospodarze powinni wyjść na prowadzenie. Karol Żwir znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości, jednak zamiast do bramki rywali napastnik trafił piłką prosto w golkipera ŁKS-u. Kwadrans później kolejnej dobrej okazji nie wykorzystał Tomasz Bala, który otrzymał idealne podanie od Igora Kuśmickiego. Obrońca Stomilu, będąc kilka metrów od bramki, niefortunnie uderzył futbolówkę, którą bez problemu obronił bramkarz gości.

W drugiej połowie obudzili się piłkarze z Łodzi. Goście przeprowadzili kilka dobrych akcji, jednak wzorowo w bramce Stomilu spisywał się Łukasz Jakubowski. Tak było do 63. minuty, kiedy do bramki Stomilu trafił Mikołaj Lipień. Mimo kilku szarpanych akcji Stomilowi nie udało się odwrócić losów spotkania.

Duma Warmii wciąż pozostaje zespołem, który w tym sezonie nie zdobył kompletu punktów przed własną publicznością. Po dzisiejszej porażce olsztynianie spadli do strefy spadkowej i z dorobkiem zaledwie pięciu punktów zajmują 15. miejsce w tabeli.

Stomil Olsztyn – ŁKS II Łódź 0:1 (0:0)
0:1 – Mikołaj Lipień (64′)

Redakcja: Ł. Sadlak

Więcej w Stomil Olsztyn
Z Wisłą bez punktów. Stomil Olsztyn przegrał drugi mecz w sezonie

Drugoligowy Stomil Olsztyn w czwartej kolejce tego sezonu przegrał na wyjeździe z Wisłą Puławy 1:2. Do tej pory olsztynianie w czterech kolejkach zdobyli cztery punkty. Na...