Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -6 °C pogoda dziś
JUTRO: -5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Niemal dwukrotnie więcej zakażeń niż tydzień temu. Resort zdrowia opublikował najnowszy raport

Fot. PAP/Leszek Szymański

Minionej doby w całym kraju potwierdzono 4 tysiące 728 nowych zakażeń koronawirusem, w tym 134 w regionie. Zmarło 13 chorych – podało Ministerstwo Zdrowia.

Dla porównania, tydzień temu było nieco ponad 2,5 tysiąca zakażeń i jeden zgon. Najwięcej nowych przypadków odnotowano teraz na Mazowszu – niewiele ponad 1000, a nieco ponad 900 w województwie lubelskim.

Na Warmii i Mazurach, ostatniej doby, potwierdzono 134 nowe zakażenia na 875 wykonanych testów. Dokładnie tydzień temu w regionie były 53 przypadki.

Dziś najwięcej zakażeń odnotowano w Elblągu – 34, w powiecie ełckim – 33 i w Olsztynie – 24. W większości pozostałych powiatów jest poniżej 10, a w bartoszyckim, lidzbarskim, nidzickim, nowomiejskim i gołdapskim nie było żadnego nowego przypadku.

W regionie nie było też przypadków śmiertelnych. Na kwarantannie w województwie warmińsko-mazurskim jest obecnie 6 tysięcy 800 osób.

Według danych resortu zdrowia, w szpitalach w całym kraju leży 4 tysiące 706 osób zainfekowanych koronawirusem. To o 147 więcej niż wczoraj. Do respiratorów podłączonych jest 430 pacjentów, czyli o 31 więcej niż w poprzednim raporcie.

.
Autor: W. Chromy
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

 

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
21 urodziny audycji Dziecinada

Podczas ostatniej audycji świętowaliśmy 21. urodziny audycji Dziecinada. Z tej okazji nasze studio odwiedzili wyjątkowi goście. Byli z nami Nadia Herman i Filip Cudnoch, którzy kiedyś...

Zamknij
RadioOlsztynTV