Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nielegalnie pobierała rentę po zmarłej matce i fałszowała dokumenty. Ubezpieczyciel stracił prawie 14 tysięcy złotych

Fot. Fotolia

Chciała oszukać ubezpieczyciela – odpowie przed sądem. Wpłynął akt oskarżenia przeciwko 52-latce, która odpowie za pomocnictwo oszustwa i fałszowanie dokumentów. Sprawa dotyczy nieuprawnionego pobierania świadczenia należnego innej osobie.

Matka oskarżonej przed śmiercią wyraziła zgodę, aby należna jej renta trafiała na konto wnuczki – mówi sierżant Andrzej Jurkun z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie:

Kiedy kobieta zmarła, jej córka (matka wnuczki) nie zgłosiła śmierci swojej matki ubezpieczycielowi. Kiedy po jakimś czasie 52-latka postanowiła poinformować o stanie faktycznych ubezpieczyciela, jeden z członków jej rodziny, który jak twierdził znalazł się w trudnej sytuacji finansowej, poprosił ją, by pomogła mu sfałszować dokumentację w taki sposób, by umożliwić mu pobieranie renty po zmarłej.

00:00 / 00:00

Ubezpieczyciel natychmiast powiadomił odpowiednie służby:

Kiedy firma zorientowała się, że mogło dojść do oszustwa, przedstawiciel zawiadomił organy ściągania. W trakcie prowadzonego postępowania, członek rodziny nielegalnie pobierający świadczenie zmarł. Łączna wartość strat ubezpieczyciela wyniosła blisko 14 tysięcy złotych.

00:00 / 00:00

52-latce grozi kara do 8 lat więzienia.

 

Autor: P. Świniarski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, więzienie, renta, straty, ZUS, Wyłudzanie, Andrzej Jurkun
Zniszczył ławkę i stolik na promenadzie w Orzyszu. Powód? „Tłumaczył, że był kompletnie pijany”

Policjanci z Orzysza zatrzymali 57-latka, który niszczył wyposażenie miejskiej promenady. Okazało się, że to mieszkaniec miasta, który był już wcześniej zatrzymany z tego samego powodu -...

Zamknij
RadioOlsztynTV