Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nielegalni migranci z Tadżykistanu zatrzymani. Chcieli dostać się do Niemiec

Fot. W-MOSG

Strażnicy graniczni z Górowa Iławeckiego zatrzymali 4 obywateli Tadżykistanu. Mężczyźni nielegalnie przekroczyli granicę obwodu kaliningradzkiego z Polską.

Celem ich podroży były Niemcy. Jak powiedziała Radiu Olsztyn rzeczniczka Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej mjr Mirosława Aleksandrowicz, mężczyźni zostali zatrzymani przez strażników granicznych po telefonicznej informacji mieszkańca Górowa Iławeckiego.

Obywatele Tadżykistanu są w wieku od 30 do 39 lat. Jak przyznali, przylecieli samolotem do Kaliningradu, stamtąd taksówką w rejon granicy, a potem przez tzw. zieloną granicę dostali się do Polski. Po przekroczeniu granicy rosyjsko-polskiej, przebrali się w czyste ubrania, a brudne porzucili w przydrożnych krzakach. Idąc w głąb kraju zacierali ślady gazem pieprzowym.

00:00 / 00:00

Zatrzymani obywatele Tadżykistanu dobrowolnie poddali się karze 6 miesięcy więzienia z warunkowym zawieszeniem na 3 lata. Ponadto każdego z cudzoziemców ukarano grzywną w wysokości tysiąca złotych. Cała czwórka została przekazana stronie rosyjskiej.

Fot. W-MOSG

Fot. W-MOSG

Fot. W-MOSG

Fot. W-MOSG

Fot. W-MOSG

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Górowo Iławeckie, video
Są zagrożone wyginięciem. Kilkaset ptaków wypuszczono na wolność

Kilkaset młodych kuropatw zostało wypuszczonych na pola w okolicach Szczytna. To już siódma taka akcja. Jej celem jest przywrócenie gatunku zagrożonego wyginięciem - wyjaśnia prezes Szczycieńskiego...

Zamknij
RadioOlsztynTV