Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nielegalni migranci z Afganistanu. Kurierami byli Ukraińcy

Fot. W-MOSG

Pięciu nielegalnych migrantów z Afganistanu i dwóch przewoźników z Ukrainy zatrzymali funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gołdapi. Jeden z mężczyzn podróżował w bagażniku.

Cudzoziemcy przekroczyli nielegalnie granicę polsko-litewską – informuje major Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

W gminie Wiżajny, strażnicy graniczni zatrzymali do kontroli drogowej opla vectrę na polskich numerach rejestracyjnych. Przewoźnikami byli obywatele Ukrainy, w wieku 39 i 58 lat. Na tylnym siedzeniu było czterech Afgańczyków. Piąty się nie zmieścił i podróżował w bagażniku.

00:00 / 00:00

Zarówno kurierów z Ukrainy jak i Afgańczyków przekazano funkcjonariuszom Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

Od 9 maja funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w trakcie kontroli drogowych zatrzymali 70 cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę litewsko-polską. Byli wśród nich obywatele takich państw jak: Irak – 53, Afganistan – 8, Iran – 3, Tadżykistan i Egipt po 2 mieszkańców tych krajów oraz po jednym obywatelu Syrii i Turcji. Kierowcami byli w większości obywatele Ukrainy, Gruzji, Łotwy, Danii. Był nawet kurier z Izraela.

 

Autor: W. Chromy
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w straż graniczna, patrol, W-MOSG
Strażnicy graniczni zatrzymali nielegalnych migrantów

Nielegalni migranci zatrzymani przez funkcjonariuszy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. Cudzoziemcy dostali się z Litwy do Polski. Jak powiedziała Radiu Olsztyn rzeczniczka oddziału major Mirosława Aleksandrowicz, strażnicy...

Zamknij
RadioOlsztynTV