Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nielegalne papierosy zamiast chusteczek

Tira z nielegalnymi papierosami zatrzymała Krajowa Administracja Skarbowa na polsko-rosyjskim przejściu granicznym w Grzechotkach.

Jak poinformowała młodszy aspirant Marta Rosiak, oficer prasowy Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie, zabezpieczono ponad 641 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Kierowca zadeklarował do odprawy chusteczki higieniczne.

Na przejściu zgłosił się do kontroli kierowca samochodu ciężarowego, obywatel Federacji Rosyjskiej, Zamiast chusteczek znaleziono papierosy. W przestrzeni ładunkowej pojazdu znajdowało się ponad 641 tysięcy paczek papierosów różnych marek, bez polskich znaków akcyzy.

00:00 / 00:00

Gdyby nielegalne papierosy trafiły do sprzedaży, straty Skarbu Państwa wyniosłyby prawie 15 milionów 600 tysięcy złotych. Wobec kierowcy, którego przewieziono do aresztu, wszczęto postępowanie karne skarbowe. Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa w Braniewie.

Fot. KAS

Fot. KAS

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za P. Świniarski/KAS

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przemyt, Grzechotki, przejście graniczne, kontrabanda
Kapsel wskazał, gdzie jest ukryty tytoń

Kapsel pomógł w przechwyceniu kontrabandy. Labrador, który tak się wabi, towarzyszył funkcjonariuszom warmińsko-mazurskiej Służby Celno-Skarbowej podczas akcji w dwóch firmach kurierskich w Elblągu. Szczegóły przedstawiła mł....

Zamknij
RadioOlsztynTV