Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Nielegalna wytwórnia papierosów w Elblągu. Funkcjonariusze zabezpieczyli wyroby tytoniowe o wartości prawie 38 tysięcy złotych

Fot. MOSG

Morski Odział Straży Granicznej w Elblągu zlikwidował domową wytwórnię papierosów. Funkcjonariusze zabezpieczyli krajankę tytoniową i prawie 1200 paczek nielegalnych papierosów bez polskich znaków akcyzy. Ich łączna wartość szacowana jest na blisko 38 tysięcy złotych.

Po nitce do kłębka – tak można nazwać początek końca nielegalnej fabryczki. Zaczęło się od tego, że elbląscy pogranicznicy znaleźli w przeszukiwanym aucie 48-latka tysiąc paczek papierosów bez akcyzy. Postanowili przeszukać jego mieszkanie. Tam odkryli kilkanaście kilogramów krajanki i koncentraty aromatu tytoniowego. Idąc tropem domorosłego fabrykanta przeszukali kolejne mieszkanie. I znaleźli ponad 30 kg krajanki, 190 paczek papierosów, blisko 3 tysiące opakowań na papierosy, gilzy papierosowe oraz urządzenia do ich nabijania.

W efekcie akcji funkcjonariusze straży granicznej zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 44, 48 i 60 lat. Wszyscy to mieszkańcy Elbląga. Dodajmy, że podejrzani zostali już zwolnieni. Będą odpowiadać za wytwarzanie wyrobów tytoniowych bez zezwolenia. Może im grozić kara grzywny, ograniczenia wolności albo dwa lata więzienia. Jak informuje rzecznik komendanta Morskiej Straży Granicznej – w tej sprawie trwają dalsze czynności.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w tytoń, zatrzymanie, nielegalne papierosy, krajanka tytoniowa, Morski Odział Straży Granicznej w Elblągu
Handlował nielegalnym tytoniem o wartości prawie 40 tysięcy złotych

Prawie 40 tysięcy złotych wart jest tytoń, który zarekwirowali funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej na targowisku miejskim w Giżycku. Ich uwagę zwrócił mężczyzna, który z bagażnika samochodu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV