Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nielegalna broń, utrudnianie śledztwa. Sędzia z Olsztyna oskarżona

Do Sądu Rejonowego w Olsztynie wpłynął akt oskarżenia przeciwko Beacie K. – sędzi olsztyńskiego Sądu Rejonowego. Skierował go Wydział Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej, a chodzi o – jak podał rzecznik Sądu Okręgowego w Olsztynie, Olgierd Dąbrowski-Żegalski – utrudnianie postępowania karnego.

Z uzasadnienia aktu oskarżenia wynika, że Pomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Gdańsku nadzorował śledztwo w sprawie handlu bronią i amunicją bez zezwolenia oraz nielegalnego posiadania broni i amunicji. W toku postępowania ustalono, że syn Beaty K. był jednym z nabywców nielegalnej broni. W związku z tym prokurator zażądał wydania pistoletu marki Walther P-22 wraz z amunicją oraz innych przedmiotów mogących być dowodami w sprawie.

W listopadzie 2017 roku funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji udali się pod wskazany w postanowieniu adres. Według ustaleń prokuratora, Beata K. przez pewien czas uniemożliwiała policjantom przeprowadzenie czynności zleconych przez prokuratora. Kobieta nie wpuszczała ich do mieszkania zajmowanego przez syna.

Podczas przesłuchania Beata K. nie przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu i odmówiła składania wyjaśnień. Sąd Najwyższy zdecydował 1 sierpnia tego roku o zawieszeniu sędzi Beaty K. w czynnościach służbowych i obniżył jej wynagrodzenie o 25% na czas trwania tego zawieszenia.

Termin rozprawy nie został jeszcze wyznaczony.

 

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, sledztwo, broń, rozprawa, sędzia, Beata K., oskarżona
Wynajęli gospodarstwo rolne i kupili specjalistyczny sprzęt do produkcji marihuany. Sąd skazał członków grupy przestępczej

Na kary więzienia od 3 do 4,5 roku skazał w poniedziałek Sąd Okręgowy w Suwałkach czterech mężczyzn oskarżonych o produkcję i handel marihuaną. Oskarżeni zdążyli wyprodukować...

Zamknij
RadioOlsztynTV