Niedzielne wygrane szczypiornistek i szczypiornistów z Elbląga

To była udana niedziela dla elbląskiej piłki ręcznej. Swoje mecze wygrali szczypiorniści Mebli Wójcik (w PGNiG Superlidze) i szczypiornistki Kram Startu (w 1/8 finału Pucharu Polski).

Elblążanie, po czternastu (sic!) meczach bez zwycięstwa przełamali się w Legionowie. Meble Wójcik pokonały tamtejszy KPR 25:20 (11:12), ale trener Jacek Będzikowski nie ukrywa, że mecz mógł się skończyć zupełnie inaczej.

Tak naprawdę zaczęliśmy grać od 22. minuty, a w drugiej połowie zaczęła funkcjonować nasza obrona.

W tabeli grupy granatowej PGNiG sytuacja Mebli Wójcik się jednak nie zmieniła. Nadal są na przedostatnim miejscu.

KPR – Meble Wójcik 20:25 (12:11)

Meble Wójcik: Fiodor, Kiepulski, Ram – Grzegorek (4), Miedziński, Lachowicz, Szopa (7), Załuski, Nowakowski, Adamczak (2), Netz (1), Moryń (3), Kupiec (4), Koper (4), Tórz.

W Pucharze Polski szczypiornistek dalej gra natomiast Kram Start Elbląg. Podopieczne Andrzeja Niewrzawy awansowały do ćwierćfinału. W sobotę elblążanki pokonały w Jeleniej Górze KPR 26:25 w meczu Superligi, a niecałą dobę później – 30:28 w meczu pucharowym. Trener Andrzej Niewrzawa przyznał, że wyjazd był bardzo ciężki, a do tego, zespół jest osłabiony kontuzjami.

KPR – Kram Start 28:30 (12:17)

Kram Start: Powaga, Szywerska, Wiercioch – Balsam (3), Choromańska, Świerczek (2), Waga, Dorsz (2), Kwiecińska (4), Kozimur (5), Szynkaruk, Gerej (1), Lisewska (12), Stokłosa, Świerżewska, Jaszczuk (1)

ZOBACZ CAŁY MECZ KPR – KRAM START

M.Świniarski

Więcej w video, Andrzej Niewrzawa, Meble Wójcik Elbląg, Jacek Będzikowski
Szczypiornistki Kram Startu Elbląg wygrały pierwsze z dwóch zaplanowanych w ten weekend spotkań w Jeleniej Górze

W rozgrywkach PGNiG Superligi, elblążanki pokonały KPR Jelenią Górę jedną bramką - 26:25. Najwięcej bramek, bo osiem, w zespole Kram Startu, zdobyła kapitan zespołu - Joanna Waga....