Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Niedziele handlowe: czy jutro zrobimy zakupy?

W niedzielę 12 grudnia sklepy będą otwarte. To jedna z dwóch niedziel handlowych poprzedzających Boże Narodzenie. W placówkach handlowych obowiązuje rygor sanitarny i limit osób.

Od 2020 roku zakaz handlu nie obowiązuje jedynie w siedem niedziel w roku. W tym roku sklepy będą jeszcze otwarte 12 i 19 grudnia.We wszystkich placówkach handlowych obowiązuje wymóg noszenia maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos. Sklepy mają obowiązek udostępniać klientom podczas zakupów rękawiczki jednorazowe i płyny do dezynfekcji dłoni.

W placówkach handlowych obowiązuje nowy, wyższy limit osób (1 osoba na 15 mkw.). Polska Rada Centrów Handlowych zapewnia, że placówki handlowe zapewniają klientom rękawiczki jednorazowe i płyn dezynfekcyjny. Apeluje również do kupujących o przestrzeganie zasady DDM – utrzymywanie około 1,5 metra dystansu od innych osób, częste dezynfekowanie dłoni i noszenie maseczek w prawidłowy sposób, tak by jednocześnie zakrywały one nos i usta.

PRCH przypomina, że w obie grudniowe niedziele handlowe w wielu centrach handlowych będą się odbywały szczepienia przeciw COVID-19.

Autor: lgs/mk/PAP
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w święta, handel
Świąteczny weekend w Olsztynie. Na scenie Ania Dąbrowska i Czerwony Tulipan

To będzie doskonała okazja, by odnaleźć w sobie dziecięcą iskierkę beztroski. Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie zaprasza wszystkich mieszkańców oraz gości na wydarzenie "Święta. Dobrze was...

Zamknij
RadioOlsztynTV