Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Niecodzienny festiwal z gwiazdami i efektami specjalnymi

Cyfrowa Scenografia Filmowa. Fot. ze strony bluebox-festival.eu

Filmy krótko i długometrażowe, pokazy najnowszych technik filmowych i efekty specjalne. W Olsztynie startuje Festiwal Filmowy BlueBox, czyli święto filmowych technologii cyfrowych.

Przez 3 dni w Tartaku Raphaelsohnów będzie można oglądać projekcje konkursowe, a w niedzielę w Parku Centralnym odbędzie się koncert muzyki filmowej, opartej na motywach celtyckich. Na imprezę zaprasza dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie Marek Marcinkowski.

00:00 / 00:00

Festiwal BlueBox pretenduje do miana najważniejszego krajowego przeglądu ruchomej grafiki komputerowej i efektów specjalnych wykorzystywanych w filmach fabularnych, animowanych, reklamach i krótkich formach filmowych. Do konkursu zapraszane są polskie filmy pełnometrażowe i krótkie pokazujące najciekawszą scenografię cyfrową oraz efekty specjalne w obrazie i dźwięku.

Festiwal Filmowy BlueBox zorganizowano w olsztyńskim Tartaku Raphaelsohnów. Fot. Ł. Węglewski

Projekcjom filmowym towarzyszą wystawy twórczości wybitnych polskich scenografów, koncerty muzyki filmowej, wernisaże młodych twórców z Warmii i Mazur, sympozja i warsztaty.

W tym roku na festiwalu będzie można zobaczyć m.in. przedpremierowy pokaz filmu „Jarocin 87. Podróż w czasie” oraz światową prapremierę filmu „ Historia Ireny Sendlerowej”. Po seansie odbędzie się spotkanie z reżyserem i autorem zdjęć, Andrzejem Wolfem. Można będzie również obejrzeć filmy: „Miasto 44”, „Fotograf”, czy „Jeziorak”.

Nowością tej edycji jest kategoria filmu dla dzieci i młodzieży oceniana przez młodzieżowe jury. Najmłodsi będą mieli cały dzień animacji filmowych. W salach Tartaku Raphaelsonów można obejrzeć wystawę scenografii jednego z najbardziej zasłużonych polskich scenografów, Andrzeja Halińskiego.

 

 

(kan/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w BlueBox, festiwal filmowy
Ostatnie przygotowania do WaMa Film Festival

Ponad 40 filmów, warsztaty artystyczne i debaty - to wszystko odbędzie się podczas rozpoczynającego się 1 października w Olsztynie WaMa Film Festival. To pierwszy taki festiwal...

Zamknij
RadioOlsztynTV