Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Niebezpieczne kleszcze. Posłuchaj audycji Cztery Łapy

Kleszcze są wyjątkowo trudnym przeciwnikiem, jeżeli chodzi o zdrowie zwierząt. Większość tych pajęczaków czeka na swoich żywicieli w trawie i na gałęziach krzewów w lesie, ale także w parkach czy na łąkach.

Niektóre z nich wywołują niezwykle niebezpieczną dla zdrowia naszych pupili babeszjozę. W kolejnym wydaniu audycji Cztery Łapy postanowiliśmy zająć się właśnie tym tematem. Naszym gościem była Anna Barańska, lekarka weterynarii, a także dyrektorka Schroniska dla Zwierząt w Olsztynie.

Posłuchaj audycji Moniki Szczygło

00:00 / 00:00

ADOPCIAKI

Dziś polecamy do adopcji dziesięcioletniego Atosa. W przeszłości został prawdopodobnie porzucony. Lubi przebywać w towarzystwie człowieka. Pięknymi, mądrymi oczami wypatruje z nadzieją nowego domu.

Ładnie chodzi na smyczy i zachowuje czystość. Nie wykazuje agresji. Na widok jedzenia „świecą mu się oczy”, ale niestety nie zna umiaru. Trzeba wyznaczać mu granice w tym temacie. Pies przeszedł już zabieg kastracji. Przebywa pod opieką Schroniska dla Zwierząt w Pudwągach – tel. 601 677 115 (w godz. 7-15).

Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w pies, audycja, kleszcze
Nauka w Szkole Muzycznej. Posłuchaj audycji Dziecinada

Tematem naszej kolejnej audycji Dziecinada była nauka w Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Olsztynie. Studio Radia Olsztyn odwiedziła nauczycielka Joanna Tomkowska...

Zamknij
RadioOlsztynTV