Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Niebezpieczeństwo dla pieszych i kierowców. Kto odpowiada za oblodzone i śliskie chodniki?

fot. P. Getka

Na chodnikach i osiedlowych uliczkach w wielu miejscach zalega warstwa ubitego śniegu lub lodu. Warunki zarówno dla pieszych, jak i kierowców nie należą do łatwych, bo jak mówią mieszkańcy – jest tam lodowisko.

Pozostała w wielu miejscach warstwa zbitego śniegu i lodu jest bardzo niebezpieczna.

Wszystko jest tak oblodzone, że chociaż się wie o tym, nie sposób się czasami zatrzymać w odpowiednim momencie. Wychodząc z klatki, przewróciłam się  przed blokiem. Leżałam kilka minut i mam złamany bark

– mówiły mieszkanki Olsztyna.

Na osiedlach jest masakra. Nie dość, że chodniki, to i uliczki to jedno wielkie lodowisko

– dodała inna.

Przypominamy, że to administratorzy budynków – czyli spółdzielnie, wspólnoty czy prywatni właściciele mają obowiązek zapewnienia bezpiecznego przejścia i przejazdu przez ich teren. Jak powiedział nam Jarosław Czerniawski, właściciel firmy zajmującej się administrowaniem nieruchomościami w Olsztynie, zatrudniane są firmy sprzątające, których obowiązkiem jest utrzymanie chodników i uliczek w dobrym stanie. Jeśli jednak komuś się coś stanie w takim miejscu, to te firmy są od tego ubezpieczone.

Jeśli ucierpieliśmy na oblodzonym chodniku czy ulicy, możemy ubiegać się o odszkodowanie. Trzeba jednak udowodnić, jak powstała szkoda – wezwać policję, która spisze protokół z wypadku, zebrać zeznania i adresy świadków oraz ustalić, na czyim terenie miał miejsce wypadek.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Autor: A. Skrago
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w zima, lodowisko, ślisko, oblodzenie, osiedlowe uliczki
Zima dla bezdomnych to najtrudniejszy czas. W Elblągu potrzebujący znajdą schronienie

Od 250 do 300 osób bezdomnych w Elblągu może znaleźć schronienie przed mrozem. Taką statystykę na antenie Radia Elbląg przestawił prezes stowarzyszenia „Od Nowa” i kierownik...

Zamknij
RadioOlsztynTV