Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 32 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nie żyje prof. Elżbieta Bandurska-Stankiewicz. Była prekursorką olsztyńskiej diabetologii

Prof. Elżbieta Bandurska-Stankiewicz

Zmarła prof. dr hab. n. med. Elżbieta Bandurska-Stankiewicz, prekursorka olsztyńskiej diabetologii i znana lekarz. Informację potwierdził Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie.

Zorganizowała Olsztyński Ośrodek Diabetologii i Zaburzeń Metabolizmu, który jest wysoko oceniany w Polsce oraz przez konsultantów krajowych w dziedzinie diabetologii. Dzięki doskonale przygotowanemu do pracy klinicznej i dydaktycznej zespołowi, jako jedyny poza kliniczny ośrodek, uzyskał akredytację specjalizowania aż w trzech dziedzinach – w chorobach wewnętrznych, diabetologii i endokrynologii.

Z inicjatywy prof. Bandurskiej-Stankiewicz w 1999 roku w szpitalu wojewódzkim w Olsztynie powstał Oddział Endokrynologii i Diabetologii, którego była ordynatorem.

Wysoko ceniono jej aktywność w zakresie medycyny i profilaktyki zdrowotnej kobiet w Polsce oraz na Forum Kobiet Polskich. Współpracowała z Towarzystwem Amazonek Oddział w Olsztynie. Odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi. W 2004 otrzymała tytuł „Lekarz Roku 2004”- Statuetkę Kryształowego Kolibra, nagrodę za bezinteresowność i zaangażowanie w pracy z ludźmi z cukrzycą, a w 2006 – Nagrodę Forum Kobiet Polskich i Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Prof. Elżbieta Bandurska-Stankiewicz w roku 2022 otrzymała Certyfikat Ikony Olsztyńskiej Medycyny za wybitne osiągnięcia w tworzeniu nowoczesnej medycyny na terenie Olsztyna oraz Warmii i Mazur pod patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Wojewody Warmińsko-Mazurskiego, Prezydenta Olsztyna, Rektora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz Warmińsko-Mazurskiej Izby Lekarskiej.

Redakcja: M. Rutynowski/Ł. Sadlak

Więcej w śmierć, Prof. Elżbieta Bandurska-Stankiewicz
Zmarł pieśniarz Tadeusz Woźniak

Nie żyje kompozytor i pieśniarz Tadeusz Woźniak. O śmierci muzyka poinformowano na stronie Biblioteki Narodowej. - Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Tadeusza Woźniaka, wybitnego...

Zamknij
RadioOlsztynTV