Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nie żyje olsztyński muzyk – Włodzimierz Jarmołowicz. Miał 102 lata

W wieku 102 lat zmarł Włodzimierz Jarmołowicz, popularyzator folkloru muzycznego, animator życia kulturalnego, dziennikarz i dyrygent, Honorowy Obywatel Olsztyna.

Od 1958 roku Włodzimierz Jarmołowicz pracował w Olsztyńskiej Rozgłośni Polskiego Radia, początkowo w redakcji artystycznej, a następnie jako kierownik redakcji muzycznej. Podczas swojej pracy stworzył archiwum, w którym gromadzono nagrania folklorystyczne regionu Warmii i Mazur.

Z inicjatywy Włodzimierza Jarmołowicza powstały Chór i Kapela Olsztyńskiej Rozgłośni Radiowej, które popularyzowały pieśni i przyśpiewki ludowe.

Włodzimierz Jarmołowicz aktywnie upowszechniał wiedzę o muzyce i przybliżał mieszkańcom Olsztyna i regionu dzieła muzyki poważnej i utwory folklorystyczne, a także twórczość olsztyńskich kompozytorów.

Był wielokrotnie odznaczany za swoją działalność. W maju 2007 roku Rada Miasta Olsztyna nadała Włodzimierzowi Jarmołowiczowi Honorowe Obywatelstwo Olsztyna.

 

Autor: W. Chromy
Redakcja: K. Piasecka

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Bezpiecznie na drogach regionu. Trwa akcja „Prędkość”

Od początku długiego weekendu, na warmińsko-mazurskich drogach nie było poważniejszych wypadków, nikt nie zginął - wynika z danych Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Funkcjonariusze w całym...

Zamknij
RadioOlsztynTV