Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nie żyje olsztyński kierowca rajdowy Krzysztof Szeszko

Fot. PZM

Nie żyje kierowca rajdowy, ściśle związany z Olsztynem i regionem – Krzysztof Szeszko. Był wielokrotnym mistrzem Polski w rallycrossie i rajdowym wicemistrzem kraju.

Szeszko 40 lat aktywnie uczestniczył w sporcie samochodowym, zarówno jako zawodnik, jak i działacz Polskiego Związku Motorowego. Współtworzył Olsztyński Klub Rajdowy, którego był prezesem.

Sukcesy odnosił nie tylko w rallycrossie oraz rajdach samochodowych. Reprezentował okręg warmińsko-mazurski jako członek Zarządu Głównego PZM, był także członkiem Zarządu Okręgowego PZM w Olsztynie. Jako uznany i szanowany w środowisku sportowym sędzia techniczny, wielokrotnie obejmował stanowisko kierownika badań kontrolnych podczas Rajdu Polski.

Jako członek Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej szkolił także nowe pokolenia sędziów i zawodników. Jako instruktor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego organizował szkolenia dla dzieci i młodzieży z zagadnień dotyczących bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Krzysztof Szeszko miał 55 lat.

Przyjaciele i znajomi zgodnie mówili o nim” „Uśmiechnięty optymista, zawsze znajdujący czas dla wszystkich”. Nie inaczej mówił o nim olsztyński kierowca rajdowy – Zbigniew Staniszewski:

00:00 / 00:00

Na antenie Radia Olsztyn wspominał go także jego przyjaciel – Wojciech Jermakow, który właśnie u boku popularnego „Szeszkina” wszedł w świat rajdów samochodowych, będąc jego pilotem:

00:00 / 00:00

 

Autor: P. Świniarski
Redakcja: Ł. Sadlak / K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Na Jeziorze Ełckim trwają poszukiwania mężczyzny

Strażacy i policjanci od wczoraj poszukują mężczyzny, który wieczorem nie wrócił na brzeg z kąpieli w Jeziorze Ełckim. Informację o zaginięciu ełcka policja otrzymała przed godziną...

Zamknij
RadioOlsztynTV