Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nie zadzierają nosów tylko głowy. Astronomowie z całej Polski przyjadą w przyszłym roku do Olsztyna

Fot. Robert Szaj

Zarząd Polskiego Towarzystwa Astronomicznego opracowywał szczegóły przyszłorocznego spotkania na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.

– Taki zjazd do przede wszystkim podsumowanie wyników badań prowadzonych w ostatnim czasie – powiedział prof. dr hab. Marek Sarna, prezes Polskiego Towarzystwa Astronomicznego.

Swoje osiągnięcia prezentują młodzi i starsi koledzy. Przyjeżdżają doktoranci, przyjeżdżają studenci. Nie tylko to jest ważne. My mamy nadzieję na oddziaływanie na szerszy krąg odbiorców. Chcemy popularyzować astronomię.

00:00 / 00:00

W całym Olsztynie będą się odbywać imprezy towarzyszące. Miarą sukcesu naukowców są publikacje w prestiżowych periodykach o zasięgu międzynarodowym. Jak podkreśla dr Leszek Błaszkiewicz z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, polscy astronomowie mają się czym pochwalić.

W 2018 roku w ramach naszej jednostki naukowej, czyli Centrum Badań Radiowych Najbliższego Otoczenia Ziemi zostało opublikowanych już kilkanaście artykułów. To jest tylko ten tok, a wiele jest w fazie produkcji. Jest to też duży sukces uniwersytetu w Olsztynie.

00:00 / 00:00

39. Zjazd Polskiego Towarzystwa Astronomicznego odbędzie się w Olsztynie w przyszłym roku we wrześniu.
Autor: M.Lewiński
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, UWM, zjazd, astronimia, astronomowie
Jedną ulicę zamykają, drugą otwierają. W czwartek zmienia się organizacja ruchu we wschodniej części Olsztyna

Drogowcy udostępnią część nowej ulicy Towarowej od ulicy Budowlanej. Zamknięty ma być natomiast wylot z miasta ulicą Lubelską. Część ulicy Towarowej, od Budowlanej aż do wyjazdu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV