Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nie ustąpił pierwszeństwa i spowodował kolizję. 55-latek był nietrzeźwy

Wczoraj po południu policjanci z olsztyńskiej drogówki zostali wezwani na miejsce kolizji drogowej, do której doszło na skrzyżowaniu ulicy Niepodległości z ul. Mariańską w Olsztynie. Kierujący hondą chcąc skręcić w lewo w ul. Mariańską nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu z jego prawej strony kierowcy opla.

Policjanci ustalili, że winę za kolizję drogową ponosi 55-letni kierowca hondy. Mężczyzna nie upewnił się, co do możliwości wykonania bezpiecznego manewru skrętu w lewo. Na szczęście w wyniku zdarzenia poza uszkodzeniami pojazdów, nikt nie odniósł żadnych obrażeń. Okazało się również, że 55-latek ma coś do ukrycia.  Alkomat wykazał obecność ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Policjanci zabezpieczali miejsce zdarzenia aż do przyjazdu lawet i całkowitego odblokowania drogi. Sprawca wypadku będzie musiał stanąć przed sądem.

Redakcja: A. Chmielewska za KWP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w promil, video
Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz: Rozważaliśmy wyłączenie sygnalizacji na Rondzie Bema, ale policja i inne służby mówią „nie”

W Porannych pytaniach prezydent Piotr Grzymowicz przyznał, że po otwarciu ulicy Partyzantów zakorkowało się Rondo Bema. Jednocześnie zgodził się, że w czasie remontu ulicy Partyzantów światła...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV