Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nie odpuszczamy krajowej „szesnastki”

Goście audycji publicystycznej My, Wy, Oni rozmawiali o ogromnej inwestycji, jaką jest budowa w Olsztynie spalarni odpadów oraz modernizacji przebiegającej przez Warmię i Mazury drogi krajowej numer 16.

W studiu Radia Olsztyn spotkali się, od lewej: Marek Nowacki (Prawo i Sprawiedliwość), Elżbieta Wirska (Solidarna Polska), prowadzący Mirosław Sochacki i Jarosław Słoma (Platforma Obywatelska). Fot. B. Świerkowska-Chromy

W studiu Radia Olsztyn spotkali się: Elżbieta Wirska z Solidarnej Polski, Marek Nowacki z Prawa i Sprawiedliwości i Jarosław Słoma z Platformy Obywatelskiej. Gospodarzem audycji był Mirosław Sochacki.

Posłuchaj audycji My, Wy, Oni

00:00 / 00:00

Przez pół godziny sympatycy Prawa i Sprawiedliwości blokowali dzisiaj trasę krajową numer 16 na wyjeździe z Olsztyna w stronę Mrągowa. Akcję zorganizowano, aby zwrócić uwagę rządu na to, że modernizacja tej strategicznej dla regionu drogi nie znalazła się w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023.

Między innymi o tym dyskutowali goście Radia Olsztyn w audycji My Wy Oni.

Elżbieta Wirska z Solidarnej Polski podkreślała, że trzeba być bezwzględnym w przypominaniu rządowi o tym problemie Warmii i Mazur.

00:00 / 00:00

Jarosław Słoma (PO). Fot. B. Świerkowska-Chromy

Jest jeszcze szansa na modernizację „szesnastki” – przekonywał wiceprezydent Olsztyna Jarosław Słoma z Platformy Obywatelskiej.

00:00 / 00:00

Marek Nowacki (PiS). Fot. B. Świerkowska-Chromy

Marek Nowacki z Prawa i Sprawiedliwości uważa, że blokowanie drogi krajowej numer 16 jest wyrazem desperacji.

00:00 / 00:00

Goście audycji publicystycznej Radia Olsztyn rozmawiali także o planowanej w Olsztynie inwestycji. Na gruntach pomiędzy Trackiem a ulicą Lubelską w połowie tego roku ma powstać zakład biologiczno-mechanicznego przetwarzania odpadów. Te do Olsztyna będą przyjeżdżały z 37 gmin. Uzupełnieniem zakładu w przyszłości ma być elektrociepłownia.

(bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w odpady, droga, 16, spalarnia
Samorządy mówią spalarniom TAK, rząd mówi NIE

Nie ma spójnej polityki rządu i samorządów w sprawie budowy spalarni śmieci - oceniają eksperci. Do budowy takie obiektu przymierza się między innymi Olsztyn. Spalarnia ma...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV