Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nie ma zgody na droższą wodę w Olsztynie. „Podwyżka jest nieuzasadniona”

Wody Polskie – zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami – odrzuciły wniosek taryfowy złożony przez olsztyńskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

PWiK w Olsztynie chciało wprowadzić podwyżkę cen wody rozłożoną na trzy etapy. Pierwszy miałby wejść w życie w czerwcu tego roku, a łącznie w ciągu najbliższych dwóch lat cena metra sześciennego wody w olsztyńskich kranach wzrosłaby z 4,33 zł do 5,68 zł. To podwyżka o ponad 20 procent, wodociągi uzasadniały ją rosnącymi kosztami, m.in. płac i energii elektrycznej.

Wody Polskie, które są regulatorem cen wody w kraju, odmówiły jednak zatwierdzenia wniosku taryfowego złożonego przez olsztyńskie PWiK.

Rolą Wód Polskich – jako organu regulującego te opłaty – jest ochrona obywateli przed nieuzasadnionymi podwyżkami. Jeśli ustalone przez przedsiębiorstwa ceny są zbyt wysokie, Wody Polskie mogą wydać decyzję odrzucającą wniosek taryfowy – tak jak było to właśnie w tym przypadku

– informuje Agnieszka Giełażyn-Sasimowicz z Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Białymstoku

PWiK musi teraz przygotować nowy wniosek taryfowy. Może też odwołać się do prezesa Wód Polski – jednak on już wcześniej sygnalizował, że dotychczasowa proponowana podwyżka jest zbyt wysoka.

 

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: K. Piasecka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w uwaga, pilne, Wody Polskie, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji
Mniej zgonów, ale więcej zakażeń. Ministerstwo Zdrowia opublikowało dane

W ciągu ostatniej doby potwierdzono 28 tysięcy 487 nowych zakażeń koronawirusem, w tym 734 w województwie warmińsko-mazurskim – informuje Ministerstwo Zdrowia. Zmarło 768 zakażonych osób, z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV