Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nie ma chętnych na szpitalny parking

Parking szpitala wojewódzkiego w Elblągu. Fot. M. Stankiewicz

Nie udało się rozstrzygnąć konkursu na modernizację starych i budowę nowych miejsc parkingowych wokół Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu.

Od lat jej władze placówki borykają się z organizacją parkingów, pacjentów przybywa, a teren wokół szpitala jest zagospodarowany i nie ma możliwości zwiększenia liczby miejsc postojowych. Jak mówią pacjenci znalezienie wolnego miejsca graniczy z cudem

00:00 / 00:00

Sytuacja powinna się poprawić, bo jest już zgoda samorządu na wynajęcie Wojewódzkiemu Szpitalowi placu położonego przy ul. Królewieckiej. Nie ma chętnych do zainwestowania w parkingi i prowadzenie ich – wyjaśnia dyrektor szpitala Elżbieta Gelert:

00:00 / 00:00

Koszt modernizacji starego i budowy nowego parkingu szacowany jest na 300, do 400 tysięcy złotych. Jeśli kolejny konkurs nie przyniesie rozstrzygnięcia, to – jak zapowiada Elżbieta Gelert – szpital sam za własne pieniądze będzie musiał je zbudować. (stank/ as/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szpital
W Olsztynie po raz pierwszy laparoskopowo zmniejszono żołądek

Od dziś osoby otyłe będą mogły w Olsztynie przejść laparoskopowe zmniejszenie żołądka. Pierwszą taką operację na Warmii i Mazurach przeprowadził zespół lekarzy Szpitala Miejskiego. Ich pacjentką...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV