Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nie ma chętnych na połączenie ścieżek rowerowych w Olsztynie. Czy potrzebny będzie nowy przetarg?

Fot. Przemysław Getka

Nie wpłynęła żadna oferta na wykonanie połączenia ścieżek rowerowych wybudowanych wzdłuż ulicy Partyzantów w Olsztynie.

Ma to być to istotne uzupełnienie rowerowej sieci naszego miasta – wyjaśnia Michał Koronowski, rzecznik olsztyńskiego Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu.

Łącznie około 45 metrów ścieżki rowerowej pozwoli połączyć trakt rowerowy po południowej stronie ronda przy Placu Bema. Projekt nie jest największy, ale jest oczekiwany przez olsztyńskich rowerzystów, który teraz nie zsiadając z rowerów będą mogli pokonać trasę od 1 Maja do Placu Konstytucji 3 Maja.

00:00 / 00:00

Jednym z najważniejszych elementów prac będzie przebudowa przejścia i sygnalizacji świetlnej przy wjeździe na rondo Bema z ulicy Kętrzyńskiego. Za wjazdem, szeroki chodnik zostanie przekształcony w ciąg pieszo-rowerowy.

Decyzja dotycząca ponownego rozpisania przetargu ma być podjęta w najbliższych dniach – zapowiedział Michał Koronowski. Po wyłonieniu wykonawcy i podpisaniu umowy prace mają potrwać 90 dni.

 

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, rowerzysci, ścieżki rowerowe, rowery
Pożar domu rodzinnego w Olsztynie

Strażacy dogaszają pożar budynku jednorodzinnego przy ulicy Sielskiej w Olsztynie. Ogień pojawił się przed południem na dachu budynku przy przewodzie kominowym użytkowego poddasza. Na miejscu pracują...

Zamknij
RadioOlsztynTV