Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nie daj się oszukać w święta

Businessman Using a Smart Phone

Eksperci ostrzegają przed oszustami w internecie. Świąteczny czas to moment, kiedy przestępcy często podszywają się pod sprzedawców usług czy towarów.

Składane nam oferty mogą być sposobem na wyczyszczenie naszego konta łącznie z kradzieżą naszej tożsamości. Świąteczny czas to dużo zadań, które wykonujemy. To z kolei mogą niestety wykorzystać oszuści.

Przestępcy żerują na naszym zabieganiu i naszych emocjach i próbują nas nakłonić do zainstalowania m.in. podejrzanych aplikacji, dzięki którym mogą wykraść nasze dane i wejść na nasze konta bankowe. Eksperci apelują o większą uwagę w okresie świątecznym na to, co dostajemy na skrzynki mailowe czy w wiadomościach telefonicznych. Zastanówmy się dobrze czy musimy pilnie wejść w przysłany nam link, czy jednak znaleźć chwilę i zrobić to na spokojnie.

Specjaliści przypominają, że łatwo jest sprawdzić podejrzane linki czy wiadomości. Wystarczy to skopiować i wpisać w wyszukiwarkę internetową. Tam znajdziemy wszelkie dane na ten temat.

Autor: IAR
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w oszustwa
Sąd wydał wyrok na „czarną owcę palestry”

Sąd Okręgowy w Ostrołęce skazał byłego olsztyńskiego adwokata Krzysztofa K. na karę 4 lat więzienia oraz 80 tys. zł grzywny. Był on oskarżony m.in. o oszustwa...

Zamknij
RadioOlsztynTV