Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nie będzie procesu za wywieszenie plakatów w Węgorzewie podczas Ogólnopolskiego Strajku Kobiet

Sędzia

Nie będzie procesu za wywieszenie plakatów podczas protestu. Zamiejscowy Wydział Karny w Węgorzewie Sądu Rejonowego w Giżycku odmówił wszczęcia postępowania przeciwko kobiecie obwinionej o wywieszenie plakatów w nieprzeznaczonym do tego miejscu publicznym w dniu ogólnopolskiego protestu kobiet.

O jej ukaranie wnioskowała do sądu węgorzewska policja.

17 stycznia Ogólnopolski Strajk Kobiet zorganizował Czarną Środę. Mieszkanka gminy Węgorzewo wywiesiła plakaty na barierkach ochronnych przed budynkiem przy ulicy Krzywej w Węgorzewie na wprost Biura Poselskiego Prawa i Sprawiedliwości, choć nie miała na to zgody zarządcy budynku. Jak wyjaśniła, chciała w ten sposób wyrazić swoje poglądy.

Giżycki sąd odmówił wszczęcia postępowania w tej sprawie uznając, że czyn zarzucany obwinionej nie zawiera znamion wykroczenia. W ocenie sądu kobieta realizowała jedynie swoje prawo do krytyki społecznej.

Sąd zwrócił również uwagę, że Trybunał Konstytucyjny wielokrotnie podkreślał, że swoboda wypowiedzi jest jednym z fundamentów społeczeństwa demokratycznego.

Autor: P.Karpiszen
Redakcja: A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w plakaty
„Plakaty” – podsumowanie 30-letniej działalności artystycznej Zenona Kowalczyka

Jeszcze do wtorku w olsztyńskiej Galerii Stary Ratusz można oglądać wystawę Zenona Kowalczyka zatytułowaną „Plakaty”. Ponad trzydzieści prac urodzonego w Myszyńcu absolwenta warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV