Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

NFZ wydłuża konsultacje z placówkami zainteresowanymi szczepieniem przeciw koronawirusowi

W związku z dużym zainteresowaniem i licznymi pytaniami placówek medycznych chcących prowadzić szczepienia w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, NFZ wydłużył konsultacje.

Rzeczniczka NFZ Sylwia Wądrzyk przekazała, że we wtorek i w środę udzielono około tysiąca konsultacji. Dodała, że pierwotnie konsultacje zaplanowano na dwa dni: 8 i 9 grudnia, ale w związku z dużym zainteresowaniem zdecydowano o ich kontynuowaniu.

Na przedstawicieli placówek medycznych, również tych, którzy nie mają umowy z NFZ, dziś i w piątek od godziny 8 do 18, będą czekać koordynatorzy ds. szczepień. Przybliżą oni zasady przystąpienia do programu, wyjaśnią, jakie warunki należy spełnić, aby realizować szczepienia oraz przedstawią zasady finansowania programu.

Konsultacje – jak zapewnia Fundusz – będą odbywać się z zachowaniem środków ostrożności oraz zasad reżimu sanitarnego.

Przedstawiciele placówek medycznych z regionu mogą uzyskać szczegółowe informacje o programie dzwoniąc pod specjalnie uruchomione numery telefonów w Oddziale Wojewódzkim NFZ w Olsztynie.

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w NFZ, konsultacje, szpitale, szczepionka, szcepienie, koronawirus, przychodnie
Ponad 8 milionów złotych trafiło do Domów Pomocy Społecznej i innych ośrodków

DPS-y i ośrodki pomocy społecznej z województwa warmińsko-mazurskiego otrzymały w czasie pandemii dodatkowe dofinansowanie, poinformował rzecznik wojewody, Krzysztof Guzek. W związku z COVID-19 domy pomocy społecznej...

Zamknij
RadioOlsztynTV