Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -1 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nawet połowa samochodów ma źle ustawione światła. Policja zachęca do darmowych kontroli oświetlenia

Fot. fotolia.pl

Dobrze ustawione światła w samochodzie to jeden z najważniejszych czynników bezpieczeństwa, zwłaszcza jesienią. Około 300 stacji diagnostycznych w całym kraju i kilkanaście na Warmii i Mazurach zaprasza na bezpłatną akcję kontroli oświetlenia. Pierwsza z nich zostanie przeprowadzona w sobotę, kolejne trzy w następne soboty grudnia.

Instytut Transportu Samochodowego podaje, że nawet połowa samochodów na naszych drogach ma niewłaściwie ustawione światła. Jest to szczególnie uciążliwe jesienią i zimą, gdy wcześnie zapada zmrok, często drogi są mokre, co dodatkowo ogranicza widoczność. Dlatego policjanci we współpracy z Ośrodkami Ruchu Drogowego i stacjami diagnostycznymi zapraszają na akcję darmowych kontroli oświetlenia. Na Warmii i Mazurach w akcji ma uczestniczyć kilkanaście stacji diagnostycznych – ich lista będzie dostępna na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji.

Policjanci przypominają, że za jazdę ze źle ustawionymi światłami grozi też mandat – można za to zapłacić nawet 300 złotych.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

00:00 / 00:00

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w samochód, światła
Rzecznik przedsiębiorców wnioskuje o ukaranie naczelnika Urzędu Skarbowego w Bartoszycach za prowokację

Pierwszy wniosek o karę dyscyplinarną dla urzędnika państwowego ma zamiar złożyć rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz. Chodzi o prowokację z żarówką przeciwko pracownikowi warsztatu...

Zamknij
RadioOlsztynTV