Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nauka obsługi sprzętu i pierwszej pomocy. W regionie działają młodzieżowe drużyny pożarnicze

Fot. A. Piedziewicz

Po latach przestoju w regionie ponownie zaczynają działać młodzieżowe drużyny pożarnicze przy OSP. Obecnie jest ich na Warmii i Mazurach ponad 180, z czego w samym powiecie olsztyńskim działa ponad 30 takich drużyn.

Jak powiedział Tomasz Czarniewski z Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Olsztynie, młodzież która garnie się do strażackiego munduru, bardzo często ma rodzinne strażackie tradycje. Nie wyjeżdża jednak do działań, ale uczestniczy w pracach jednostki – w remizie, przy remizie czy przy samochodach.

00:00 / 00:00

Podczas zbiórek młodzież uczy się obsługi strażackiego sprzętu i pierwszej pomocy. Pomagają także przy organizacji lokalnych festynów. Straż oferuje m.in. szkolenia i obozy w Polsce i za granicą.

00:00 / 00:00

Członkami młodzieżowych drużyn pożarniczych mogą być zarówno dziewczęta jak i chłopcy w wieku do 18 lat. Dolną granicę wieku wyznacza statut danej OSP. W powiecie olsztyńskim młodzieżowe drużyny pożarnicze aktywnie działają m.in. w Klebarku Wielkim, Bartągu, Jonkowie, Barczewie, Butrynach i Nowej Wsi.

.

I.Malewska

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Stomilanki z kolejnym zwycięstwem

Olsztyńskie Stomilanki nie zwalniają tempa. Liderki tabeli I ligi wygrały kolejne spotkanie - tym razem pokonały na własnym boisku rezerwy SMS-u Łódź 6:1. Wynik mógł być...

Zamknij
RadioOlsztynTV