Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

NASK: przestępcy podszywają się pod Interpol i policję. Uwaga na fałszywe maile

Fot. fotolia

Przestępcy znów podszywają się pod organy ścigania i masowo wysyłają maile na adresy, które zostały upublicznione w wyniku wycieków danych z różnych serwisów lub są dostępne w internecie – ostrzegła Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa.

Zespół CSIRT (Computer Security Incident Response Team) Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej poinformował, że zaobserwował powrót kampanii spamowej, w ramach której oszuści podszywają się pod organy ścigania.

Przestępcy masowo wysyłają maile na adresy, które zostały upublicznione w wyniku wycieków danych z różnych serwisów lub są dostępne w internecie

– przekazała NASK. Dodała, że rozsyłane wiadomości zawierają informacje o rzekomo wszczętym postępowaniu w sprawie popełnionych przestępstw, głównie na tle seksualnym. Oszustwo ma na celu wyłudzenie danych ofiary. np. skanu dowodu osobistego, a także zawiera żądanie wykonania przelewu – rzekomej grzywny za popełnione przestępstwo.

W załączonym do informacji NASK zrzucie ekranu widać list elektroniczny opatrzony znakami policji i Interpolu. Pismo jest opatrzone pieczęciami oraz podpisem komendanta głównego policji gen. insp. Jarosława Szymczyka.

Autor: M. Chomiuk (PAP)
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, fałszywe maile, Interpol
Ukradli ponad pół miliona złotych. Włamywacze w rękach policji

570 tysięcy złotych to wartość łupu złodziei, którzy w ubiegłym tygodniu włamali się do prywatnego domu na terenie powiatu bartoszyckiego. Przestępcy wyczekali chwili, gdy domownicy wyjechali....

Zamknij
RadioOlsztynTV