Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nasi dziennikarze na podium

Drużyna Radia Olsztyn, od lewej: Wojciech Chromy, Mirosław Sochacki, Michał Porycki, Paweł Karpiszen (kuca)

Biegali, kryli się, strzelali i prawie wygrali. Dziennikarze Radia Olsztyn zajęli drugie miejsce w turnieju laserowego paintballa. Zwyciężyło studenckie radio UWM FM.

Pracownicy czterech olsztyńskich redakcji założyli specjalne kamizelki z czujnikami podczerwieni, wzięli do rąk laserowe pistolety i weszli na pole gry. Zasady były proste, gdy widzisz przeciwnika, strzelasz do niego niegroźnym światłem. Kamizelka trafionego wydaje dźwięk informujący o trafieniu, a jego broń zostaje wyłączona na kilka sekund. W tym czasie należy szybko się oddalić i znaleźć kolejny cel.

W tej zabawie, w odróżnieniu od paintballu, nie ma nawet siniaków po kulkach. Choć zdarzały si drobne urazy, wynikające raczej z nieostrożnego poruszania się po polu walki. Arena na której walczą zawodnicy jest zaciemniona i pełna głośnej muzyki, która nie pomaga w odnalezieniu przeciwnika.

Poza Radiem Olsztyn i UWM FM, w turnieju uczestniczyli też dziennikarze i dziennikarki Gazety Olsztyńskiej i Naszego Olsztyniaka. (por/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Radio Olsztyn
Radio Olsztyn jednym z laureatów konkursu Osobowości Roku Warmii i Mazur. Zobacz zdjęcia z uroczystej gali.

  Warmińsko - Mazurski Klub Biznesu po raz dwudziesty przyznał tytuły Osobowości Roku Warmii i Mazur. Tytuł honorowy otrzymał Janusz Lewandowski, komisarz Unii Europejskiej ds. budżetu....

Zamknij
RadioOlsztynTV