Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Narkotyki ukryte w samochodzie. Kierowcy grozi do 12 lat więzienia

Fot. KMP Elbląg

Policjanci z Elbląga przejęli narkotyki warte około 800 tysięcy złotych. Były ukryte w samochodzie należącym do 44-latka.

Auto, którym jechał, zostało zatrzymane do kontroli na ul. Lubranieckiej. Podczas przeszukania funkcjonariusze kryminalni znaleźli w mercedesie vito foliowe woreczki z suszem roślinnym i zbryloną substancją oraz tabletki. Po sprawdzeniu testerem narkotykowym okazało się, że to marihuana, haszysz, amfetamina i extasy. Łącznie było to ponad 18,5 kilograma środków odurzających i ponad tysiąc tabletek extasy – poinformował nadkomisarz Krzysztof Nowacki z elbląskiej policji.

Jak ustalili policjanci, nielegalny towar pochodził z jednego z krajów UE, skąd został przywieziony do Polski. Kierowcy przedstawiono zarzut tak zwanego wewnątrzwspólnotowego przemytu narkotyków i usiłowania wprowadzenia do obrotu znacznych ilości środków odurzających.

Decyzją sądu 44-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Fot. KMP Elbląg

Fot. KMP Elbląg

Autor: W. Chromy za PAP
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przemyt, policja, amfetamina, narkotyki, kierowca, marihuana, samochód, zatrzymanie, kontrola drogowa, policja kryminalna
Nowa specjalistka od narkotyków. Do Ełku trafiła policjantka Gama

Policjanci walczący z przestępczością narkotykową w Ełku i okolicach mają fachową pomoc. To pies tropiący, którego czujny węch pozwoli wykrywać niedozwolone substancje. Gama, bo tak ma...

Zamknij
RadioOlsztynTV