Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Nakrętkowe” serca pomogą sfinansować kosztowne leczenie

Fot. Pixabay.com

Braniewianie mają serce do pomagania. Błyskawicznie zapełnili kontenery w kształcie serca przeznaczone do zbierania nakrętek na cele charytatywne.

„Nakrętkowa” zbiórka to sposób, aby sfinansować m.in. kosztowną rehabilitację czy leczenie. W Braniewie zgłosiły się dwie rodziny, które chcą skorzystać z tego typu pomocy. Do serc można wrzucać plastikowe nakrętki różnego rodzaju oraz koloru.

Mogą to być nakrętki po napojach, chemii gospodarczej, płynach i szamponach. Należy jedynie pamiętać, by usunąć z nich uszczelki, tekturki, banderole i folię. W jednym takim koszu zmieści się nawet 150 kg plastiku. Czerwone kontenery w kształcie serc ustawiono w Braniewie w dwóch miejscach. Pierwsze serce stoi na placu przy skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną.

Drugi kontener ulokowano na kolonii wojskowej przy budynku żłobka i przedszkola przy ul. Sucharskiego. Lokalizacje wskazali sami braniewianie.

Posłuchaj relacji Anety Pastuszki

 

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kontener, zbiórka, serca
Trwa Złom Race w Tomarynach. Wydarzeniu towarzyszy zbiórka dla 4-letniego Ksawerego

Stare, zdezelowane samochody ścigają się w Tomarynach pod Gietrzwałdem. To kolejna edycja wyścigów Złom Race. Tym razem odbywają się one z zachowaniem wszystkich obostrzeń sanitarnych. Równocześnie...

Zamknij
RadioOlsztynTV